زون

این ناحیه به پارسه یا زمین های شرکت گاز نیز معروف می باشد.گرانترین زمین ها مربوط به همین زمین ها است.
از جمله نکات مثبت این ناحیه نزدیکترین ناحیه به فاز یک بودن آن است.البته این ناحیه دارای مشکلات متعدد زیادی است از جمله ضابطه کم، متراژ زمین پایین و سند دار نبودن زمین های این منطقه است که فقط با یک برگ واگذاری از تعاونی پارسه و یک وکالت خرید و فروش می شوند.

نیروی انتظامی

ناحیه نیروی انتظامی یکی از بهترین نواحی در شهر صدرا می باشد.از نکات مثبت این ناحیه ساخت و ساز بالا ، عرض زمین های 12 ، کوچه های عریض می باشد.نزدیکی این ناحیه به فاز یک عامل گرانی زمین در این منطقه می باشد. از جمله مشکلات نیروی انتظامی قرارداشتن در شیب زیاد این ناحیه می باشد. بیش از 50 درصد از زمین های این منطقه دارای سند تک برگ می باشد و مابقی دارای سند الحاقیه شرکت عمران می باشد.

115 هکتاری

این ناحیه به دو بخش ارتش جدید و بخش اصلی 115 هکتاری تقسیم می شود. البته در شهرداری صدرا هر دو محله به نام 115 هکتاری پروانه صادر می شود.

ورودی بخش ارتش جدید از سمت ناحیه نیروی انتظامی می باشد و ورودی بخش اصلی از سمت بلوار میثاق و بلوار شهید دوران می باشد.

ناحیه 115 هکتاری در مجاورت علوم پزشکی می باشد اما به دلایل زیر قیمت این منطقه به شدت کمتر از علوم پزشکی می باشد:

1-عدم خدمات رسانی مثل آسفالت ، برق و …

2-تفکیک و فروش زمین ها دیرتر از بقیه تعاونی ها انجام  شد.

3-بن بست بودن این ناحیه

اما از لحاظ سندهای این ناحیه نیز به علت این که واگذاری تعاونی دانشگاه شیراز می باشد از استقبال کمتری نسبت به سند زمین تک برگ برخوردار است.

از دیگر مشکلات این ناحیه می توان گفت که برخی از زمین های این ناحیه در گودی واقع شده است و برخی هم با خاک برداری های سخت مواجه هست.

اما از نکات مثبت این ناحیه می توان به آینده خوب آن ، زمین های با عرض و متراژ زیاد و نکته مثبت دیگر اکثر زمین های این ناحیه دوبر می باشند.

علوم پزشکی

ناحیه علوم پزشکی یکی از بهترین نواحی در شهر صدرا می باشد.

از جمله نکات مثبت این ناخیه می توان به عرض زمین های 12 متر اشاره کرد.

البته علوم پزشکی به 4 قسمت کلی تقسیم می شود: زمین های آپارتمانی 900 متری ، زمین های آپارتمانی 600 متری ، زمین های 2 خانواری  و 3 خانواری تقسیم می شود.

از دیگر نکات مثبت این ناحیه می توان به متراژهای 300 متری اشاره کرد.

در ناحیه زمین های علوم پزشکی ساخت و  ساز بسیار ضعیف بوده است، علت آن را می توان در این دید که مالکین این زمین ها دکترینی هستند که به این زمین ها نیازی نداشته اند و زمین ها را در همین حالت رها کرده اند و نه ساخته اند و نه فروخته اند.

از دیگر معایب این زمین ها نداشتن سند تک برگ می باشد.

26 هکتاری

یکی از مواردی که هنگام خرید زمین مدنظر قرارداد سند زمین می باشد. سند زمین های 26 هکتاری به صورت واگذاری شرکت عمران می باشد که شما با پرداخت عوارض شهرداری می توانید سند الحاقیه شرکت عمران را دریافت کنید.(برای دریافت الحاقیه با ما تماس بگیرید.)

در شرق 26 هکتاری زمین های علوم پزشکی واقع شده ، از سمت غرب به صورت بن بست می باشد اما به طور کلی  به زمین های نادر محمدی و بلوار ابوریحان و فلکه بصیرت متصل می باشد. از شمال نیز به کوه بن بست می شود و از جنوب به میدان فدک و زمین های زون 1 راه دارد.

به طور کلی این زمین ها را می توان به دو قسمت خیابان دماوند و خیابان سپهر تقسیم کرد.به علت اینکه قسمت خیابان دماوند دسترسی نزدیکتری نسبت به خیابان سپهر دارد قیمت زمین در خیابان دماوند بالاتر می باشد و هر چه به سمت کت زمین کاهش پیدا می کند.وه نزدیکتر می شویم قیم

28 هکتاری

یکی از مواردی که هنگام خرید زمین مدنظر قرارداد سند زمین می باشد. سند زمین های 26 هکتاری به صورت واگذاری شرکت عمران می باشد که شما با پرداخت عوارض شهرداری می توانید سند الحاقیه شرکت عمران را دریافت کنید.(برای دریافت الحاقیه با ما تماس بگیرید.)

زمین های 28 هکتاری از شمال به بلوار ارتش ، از غری به زمین های زمزم ، از شرق به بلوار ابوریحان و از جنوب به مسکن مهر بناسازان یا امام رضا متصل است.

ارتش

زمین های تعاونی ارتش از جمله زمین های پر طرفدار و خوش مشتری بازار صدرا می باشد که علت آن را در ساخت و ساز بالای این منطقه دید.

چهار خیابان اصلی ارتش :ماهان ، نیما ، عرشیا و عدالت می باشد.

از نکات مثبت دیگر این منطقه می توان به سند تک برگ بودن این زمین ها و ضابطه m3 این منطقه اشاره کرد.

اما زمین های ارتش یک ایرادی که دارند عرض کوچه های بسیار کم می باشد.

کاشی حافظ

ناحیه ای کوچک که در دل ارتش واقع شده است و ما بین خیابان های ماهان و نیما می باشد.

محله کاشی حافظ به علت اینکه ضابطه آن کمتر از ارتش می باشد و ساخت و ساز کمتری در ان نسبت به ارتش شده است دارای قیمتی پایین تر از زمین های ارتش است و اکثر زمین های این قسمت هم سند تک برگ دارد اما واگذاری تعاونی هم در ان دیده می شود.

مخابرات

مخابرات یا زیمنس هم گفته می شود. که به دو بخش مخابرات 1 و مخابرات 2 تقسیم شده است.

مخابرات 1

این ناحیه مابین ناحیه ارتش و جهاد می باشد که از یک سمت به بلوار ده بزرگی و از یک سمت به کوه و از دو سمت دیگر به علت اینکه به بالای کوه ختم می شود به خیابانی دسترسی ندارد.

ناحیه مخابرات 1 به علت اینکه روی تپه واقع شده است ، زمین های آن دارای شیب زیاد می باشد که این شیب باعث شده از نظر مشتری مورد پسند نباشد و شهرداری هم به علت اینکه این زمین ها را نیازی به پر کردن نداشته باشیم مجوز یک طبقه زیر زمین می دهد.

ضابطه در این ناحیه m2  می باشد.

مخابرات 2

این ناحیه در بالای ارتش واقع شده است که با پیمودن خیابان نیما تا انتها به مخابرات 2 میرسیم.

از جمله نکات منفی این ناحیه زمینه های با عرض های متفاوت می باشد و در هنگام خرید باید به این نکته دقت کرد در برخی از این نواحی عرض 8 متر و در برخی زمین ها عرض 12 متر است و زمین قناس نیز در این ناحیه زیاد دیده می شود.

نکته منفی دیگر این زمین ها ضابطه m2 آن می باشد.

زمین های این ناحیه دارای قرارداد واگذاری تعاونی زیمنس می باشد.

زمزم

این ناحیه را به دو قسمت کلی می توان تقسیم کرد:سمت 28هکتاری و سمت خیابان بختگان

زمین های سمت خیابان بختگان شیب دار نیستند و یک امتیاز خوب است و در عین حال کوچه های منظم دارد.

در قسمت نزدیک به 28هکتاری به علت اینکه زمین ها دارای شیب هستند کم مشتری تر هستند و همچنین کوچه های زیاد و نامنظم دارد.

به علت اینکه 85 پلاک زمین مشکل دار در این ناحیه وجود دارد ،برای خرید زمین حتما استعلام بگیرید.

زمین های زمزم دارای سند تک برگ می باشد که یک امتیاز مثبت برای این ناحیه محسوب می شود.

ضابطه در این ناحیه m3 می باشد.

هنرستان

این ناحیه به دلیل داشتن پلاک هایی که در دادگاه پرونده دارند بسیار بدنام شده است.

برای اینکه خیال شما از خرید زمین در این ناحیه راحت شود حتما یک استعلام قبل از خرید زمین از شرکت عمران بگیرید.

البتع یک نامه دادگاه مبنی بر صدور پروانه به شهرداری صدرا ابلاغ شده است اما همچنان دردی از مشکلات این ناحیه رفع نکرده است.

مشکل دیگر این ناحیه کوچه های بسیار کم عرض و بن بست می باشد که ماشینی که وارد این کوچه بشود هیچ راهی جز دنده عقب تا ابتدای کوچه ندارد.

جهاد سازندگی

این ناحیه به مختصر به جهاد معروف است.

این ناحیه بیشترین تعداد پلاک زمین در صدرا را دارد. به همین علت بازه قیمتی زیادی نیز دارد.

از جمله نکات مثبت این ناحیه می توان به سند تک برگ بودن زمین های این ناحیه اشاره کرد.

زمین های جهاد دارای مشکلات نقشه برداری زیادی می باشند به همین خاطر حتما قبل از خرید زمین با یک مهندس نقشه بردار هماهنگی کنید.

جهاد کشاورزی

این ناحیه به مختصر به کشاورزی یا مثلثی جهاد نیز معروف است.

ناحیه مثلثی جهاد دارای تعاونی های متعددی است که بیشترین پلاک ها مربوط به تعاونی حهاد کشاورزی می باشد. از دیگر تعاونی ها می توان به تعاونی از تعاونی امور عشایر ، زمین شهری ، اداره کل تعاون ، حلال احمر و … نام برد.

این زمین ها در آخرین نقطه صدرا واقع شده است و بعد از آن فقط زمین های هوابرد وجود دارد که بعد از هوابرد زمین های مشاع شروع می شوند.

به علت اینکه ناحیه جهاد کشاورزی در نقشه به صورت مثلثی می باشد به مثلثی جهاد معروف شده است.